Konkurs dla szkół policyjnych - Ślepa uliczka? 2016

KONKURS GRAFICZNY

 

Ślepa uliczka?

Konkurs na wykonanie karty w programie graficznym na temat ucieczek nastolatka z domu”

Konkurs jest organizowany

przez Fundację ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych

 

Ucieczki z domów i ośrodków to najczęstsza przyczyna zaginięć wśród nastolatków. Policja notuje rocznie ponad 7 tysięcy zaginięć osób w wieku 12-17 lat, a do Fundacji ITAKA zgłaszanych jest ok. 200 takich przypadków. Aż ¾ uciekinierów to dziewczęta.

Za każdą z tych ucieczek kryje się trudna historia. Nastolatki uciekają z rozmaitych powodów i z różnych, nawet tzw. dobrych domów. Ucieczki wiążą się z kryzysem wieku dorastania. Młodzi ludzie czują się odrzuceni, niezrozumiani. Zapracowani rodzice często nie poświęcają dzieciom wystarczającej ilości czasu. Nie są w stanie dostrzec sygnałów zapowiadających ucieczkę. Młody człowiek ucieka, kiedy przerastają go problemy, z którymi się zmaga, kiedy nie widzi innego rozwiązania.  Niestety, ucieczka często tylko pogłębia problemy, czasami stając się sytuacją bardzo niebezpieczną dla pozbawionego wsparcia nastolatka.

Ślepa uliczka?

Konkurs na przygotowanie karty w programie graficznym na temat ucieczek nastolatka z domu”

 

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na problem ucieczek z domu, informowanie o niebezpieczeństwach wiążących się z ucieczkami, a także o alternatywnych sposobach radzenia sobie z problemami. Pragniemy zachęcić młodych ludzi do refleksji nad tematem przyczyn i konsekwencji ucieczek. Chcemy rozwijać wyobraźnię i wrażliwość młodych ludzi oraz zachęcić ich do  zaprezentowania własnej, kreatywnej pracy.

Prosimy o przesłanie projektu kartki pocztowej, która dotyczyłaby tematyki ucieczek z domu. Karta powinna być wykonana w dowolnym programie graficznym i może zawierać elementy plastyczne, grafikę, sentencje i aforyzmy nawiązująca do tematyki ucieczek z domu i programu „Nie uciekaj!” Fundacji ITAKA.

KONKURS DLA UCZNIÓW SZKÓŁ POLICYJNYCH.

Harmonogram konkursu:

Ogłoszenie konkursu: 15 kwietnia 2016 r.

Termin nadsyłania prac: do 10 maja 2016, pracę należy wysłać mailem
w formacie pdf lub jpg na adres mailowy: napisz@nieuciekaj.pl wraz z formularzem zgłoszeniowym.

Nagrody: przewidziane nagrody rzeczowe za I, II i III miejsce.

Rozdanie nagród: 25 maja 2016 r. w Dniu Dziecka Zaginionego podczas VIII Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych w Pile.

***

Fundacja ITAKA od 2003 r. realizuje kampanię „Nie uciekaj”, w ramach której promuje Telefon w Sprawie Zaginionego Dziecka i Nastolatka  116 000

Pod tym numerem nastolatkowie i ich rodzice mogą uzyskać profesjonalną pomoc.

Działanie telefonu w Polsce jest możliwe dzięki finansowemu wsparciu Orange Polska.

 

Informacja o konkursie

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy